Dolegliwości ciążowe

Dolegliwości ciążowe – Wszystkie dolegliwości jakie doskwierają przyszłym mamom

Ciąża – to dla Was bardzo magiczne słowo, tym bardziej, że już od dawna staraliście się w nią zajść. Niektóre pary mają to szczęście, że od razu test wychodzi pozytywny, a inni niestety ale przez długi czas muszą walczyć o swoje dziecko. Kiedy jednak już widzicie te dwie kreseczki na teście, to jesteście najszczęśliwszymi osobami na świecie. Szykujecie się na dziewięć pięknych miesięcy, po których Wasze Maleństwo będzie z Wami.

Jednak nie każda ciąża jest tak piękna, jak rysują to w mediach. Ponad połowa kobiet, jak nie 90% musi zmagać się z dolegliwościami w ciąży. Tak, czasem przygotowywanie się do narodzin dziecka jest prawdziwym wyzwaniem, kiedy wszystkie najgorsze dolegliwości zaczynają się pojawiać jedna po drugiej.

Ciąża tydzień po tygodniu mija bardzo szybko. Ledwo dwie kreski pojawiły się na teście, a Wy już macie dość spory brzuszek, pomimo tego, że nawet trzeci miesiąc jeszcze się nie skończył. Tak, niestety u niektórych kobiet brzuch zaczyna pojawiać się bardzo szybko i wcale nie chce maleć. Co za tym dalej idzie, jesteście zmuszone dźwigać dość spory ciężar. Co dalej jest z tym związane to coraz mocniejsza opuchlizna i ciężkość nóg. Do tej pory mogłyście biegać, tańczyć, zdobywać wiele kilometrów, a teraz po jednym kilometrze już macie dojść, a co dopiero zrobienie zakupów jest dla Was wielkim wyczynem.

Co również bardzo szybko się pojawia to nudności. Takich przykrych dolegliwości doświadczyły chyba większość Pań. Co jest powodem takich wymiotów? Chociażby Wasze ulubione jedzenie, ulubiony zapach, czy…kawa. Bardzo często coś, co do tej pory tak lubiłyście zjadać jest nietolerowane przez Wasz organizm. Tak czasem bywa i nie ma na to lekarstwa. Musicie po prostu to przeczekać. Czasem nudności mijają bardzo szybko, a czasem trzeba czekać do samego porodu aż dadzą Wam spokój.

Zaparcia w ciąży to również jedna z sytuacji, przed którymi możecie się nie ustrzec. Kłopoty z wypróżnianiem mogą Was męczyć przez długi czas, jednak na szczęście, jeżeli lekarz wyrazi na to zgodę, to z tym możecie poradzić sobie odpowiednimi lekami. Samemu jednak nic nie wolno Wam brać, abyście nie zaszkodziły swojemu dziecku, które rozwija się w Waszym łonie.

Duża senność – oj wiele Pań najchętniej przez kilka dobrych miesięcy nie wychodziłoby z łóżka, ponieważ ciągle zbiera im się na spanie. Może to się wydawać dla jednych zbawienne, a dla innych takie ciągłe spanie jednak nie jest komfortowym faktem, jeżeli chodzi się jeszcze do pracy, czy też ma inne dzieci, które wymagają Waszej uwagi.